ASKİ Borç Sorgulama ve Ödeme

Online (Ankara Su) ASKİ Borç Sorgulama ve Ödeme artık çok kolay! İnternetten saniyeler içerisinde Aski Ankara su faturası borç sorgulamanızı aşağıdaki linke tıklayarak Abone No ile su faturası borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.

ASKİ (Ankara Su) Borç Sorgulama

Ankara Su Abone No Nerde Yazar?

Faturanızın sol üst bölümünde yazan Ankara Su abone no ile fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ankara Su (ASKİ) faturanızı bulamıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Faturamı Nasıl Öderim ?

Ankara Su faturanızı birçok farklı yöntemle ödeyebilirsiniz. Bu yöntemlerin arasında en pratik ve rahat olanı internetten ödemedir. Kredi kartıyla güvenli ödeme yaparak hızlıca ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda bulunan Su Faturası Sorgulama linkinden Ankara Su (ASKİ) abone numaranızı girerek fatura borcunuzu öğrenebilir, kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

ASKİ Faturamı Nasıl Sorgularım?

Ankara Su faturanızı abone numaranızı girerek internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Buna ek olarak size en yakın BDDK lisanslı fatura ödeme noktalarından nakit veya kredi kartı ödeme seçenekleriyle Ankara Su (ASKİ) faturanızı ödeyebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan yöntem ise anlaşmalı bankalardır. Hemen hemen tüm bankalarla anlaşması olan Ankara Su faturalarını evinize en yakın banka şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ankara Su (ASKİ) Faturası Ödeme

Anlaşmalı kurumun bulunduğu internet siteleri üzerinden Ankara Su fatura borcunuzu anında sorgulayabilir, kredi kartınızla güvenli ödeme sistemiyle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzsu (İzmir Su) Fatura Sorgulama ve Ödeme

İzSu su fatura ödeme işlemlerinizi üyelik gerektirmeden abone numaranızla sorgulayabilir, güvenli bir şekilde zaman kaybetmeden faturanızı online ödeyebilirsiniz. İzmirSu Fatura Sorgulama ve Ödeme sayfasına tıklayın. Açılan sayfada sadece 10 haneli abone numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Faturanızın Ad Soyad kısmını kontrol ettikten sonra ödemenizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

 

İzsu Abone No Nerde Yazar ?

İzsu abone numaranızı öğrenmek için faturanıza bakmanız yeterli. İzsu abone numaranız su faturanızın üstüne yazan 10 haneli numaradır.

izsu fatura

 

Ayrıca İzsu faturalarınızı İzmirSu anasayfasında bulunan Online İşlemler kısmından da yapabilirsiniz. Fatura ödeme kısmına girdikten sonra İzsu abone no ve güvenlik kodunu girerek fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online İşlemler bölümünden Eski Abone Borç Ödeme, Fatura Bilgi, Yıllık Tahhakkuk, İzsu Arıza Bildirimi, İzsu Arıza Takip gibi işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Su faturalarınızı İzSu’nun anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla ödeyebilirsiniz.

0232 293 2 293 numaralı telefondan İzsu abonelik ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz. 444 40 35 numaralı İzsu Çağrı merkezinden su, kanalizasyon ile ilgili şikayetlerinizi yapabilirsiniz.

TEDTalks Videoları İle Ufkunuzu Genişletin

TedTalks her iki yılda bir Kaliforniya’da düzenlenen bir konferans. Birbirinden zeki ve alanında en iyisi olarak bahsedilen kişilerin sunumları gerçekten izlemeye değer. Sunumların süreleri değişmekte fakat genel olarak baktığınızda en fazla 20 dakikalık videolar var. Yemeğinizi yerken veya boş vakitlerinizde 5 – 10 dakikalık bu sunumları zevkle izleyebilirsiniz. Sunumları izlerken size çok farklı görüş açıları kattığını fazlasıyla hissedeceksiniz. İlk olarak en çok izlenenler sırasıyla başlamanızı tavsiye ederim.  Videoları türkçe altyazılı izleme imkanınız da var.

Aşağıda paylaştığım başlıklardan merakınızı çeken herhangi birine tıklayıp 5 dakikanızı ayırın. TEDTalks’un ne kadar değerli bir kaynak olduğunu görüceksiniz.

Bugüne Kadar En Çok İzlenen 5 TED Talks Videosu

1) Ken Robinson diyor ki; “Okullar yaratıcılığı öldürüyor.” – 35.558.743 izlenme

2) Amy Cuddy; “Vücut dilin benliğini şekillendiriyor.” – 28.925.787 izlenme

3) Simon Sinek; “Mükemmel liderler bir harekete nasıl ilham verirler.” – 24.296.048 izlenme

4) Brene Brown; “Kırılganlığın gücü.” – 22.058.653 izlenme

5) Jill Bolte Taylor’a inen müthiş içgörü darbesi – 17.999.361 izlenme

Linkedin Profilinizi Etkili Kullanma Yöntemleri

linkedin profil

2003 yılında kurulan, 380 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya erişen Linkedin, profesyoneller için kurulmuş en popüler sosyal network.  Profesyonel işverenleri, çalışanları, iş ve staj arayanları bir araya getiren oldukça donanımlı ve verimli bir ağ. Kullanıcı hesabınızda; öğrenim hayatınızı, elde ettiğiniz başarıları, iş ve çalışma tecrübelerinizi, hobilerinizi ve birçok bilgiyi istediğiniz dilde sergiliyebiliyorsunuz. Bir anlamda sosyal CV’nizi oluşturmuş oluyorsunuz. Linkedin’i en etkili şekilde kullanabilmek için aşağıda bulunan adımları uygulamanız sizi ön plana çıkartacaktır.

 

-Profil URL’nizi özelleştirin

Kişisel profil linkinizi özelliştirerek sayfanızı paylaşmayı daha kolaylaştırın ve profesyonel görünmesini sağlayın. Karmaşık onlarca rakam ve harften oluşan linkin yerine, “http://www.linkedin.com/in/adınızsoyadınız” şeklinde oluşturduğunuz linkiniz çok daha güzel ve temiz bir görünüm sağlayacaktır.

URL’nizi özelleştirmek için profil fotoğrafınızın hemen altında bulunan linkinizin yanındaki ayarlar butonuna bastıktan sonra açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Genel profil URL’niz” kısmındaki linkinizin yanındaki kaleme tıklayarak kendi URL’nizi oluşturabilirsiniz.

 

linkedin profil düzenleme

 

-Linkedin profilinize arka plan fotoğrafı yükleyin

Linkedin, profil sayfanızın görselini güzelleştirmek için size arka plan fotoğrafı ekleme seçeneği sunuyor. Özel şirketler açılış konuşmalarından ya da yönetim kurulu toplantılarından fotoğraflarla bu kısmı renklendiriyor. Kişisel olarak topluluk ya da özel bir aktivite de bulunduğunuz fotoğraflarla bu kısmı canlandırabilirsiniz. Unutmayın, profesyonel bir networkte CV’nizi sunuyorsunuz. Seçiceğiniz fotoğraflarda özen göstermeye dikkat edin.

Linkedin arka plan fotoğrafınızı yüklemek için profilinizin hemen üstünde bulunan “Arka plan fotoğrafı ekle” kısayolunu kullanabilirsiniz.

 

-Websiteleriniz veya kişisel bloglarınıza görsel link yerleştirin, bulunmanızı kolaylaştırın

Ulaşılabilirliği ve bilinirliği arttırabilmek için profilinizi mutlaka sosyal medya üyeliklerinizde ve hesaplarınızda yayınlamalısınız. Kişisel websiteniz ya da blogunuz varsa aşağıdaki linke tıkladığınızda açılan kodları sayfanıza ekleyerek Linkedin profilinizin tanıtımını yapabilir ve profesyonel ağınızı büyütebilirsiniz. Üstelik Linkedin size farklı dizaynlar sunuyor, beğendiğiniz görseli seçebilirsiniz.

https://www.linkedin.com/profile/profile-badges?goback=

 

-Profilinizi Aramalarda en uygun yere getirin

Arama yapıldığında bulunmak istediğiniz kelimeler için Linkedin hesabınızda uygun kısımlara eklemeler yapın. Başlığınıza ya da özetinize eklediğiniz anahtar kelimeler sizi bulmalarında daha etkin bir rol üstlenecektir. Örneğin; web designer olarak kendinizi ön plana çıkarmak istiyorsunuz. Özet kısmınızda bundan bahsederek, başlığınıza “Web Designer” yazmanız, yetenekler kısmına eklediğiniz bu alandaki özelliklerle sizi bu aramalarda öne çıkartacaktır.

 

-İş örneklerinizi, tecrübelerinizi gösterin

Linkedin size tecrübelerinizin altına çeşitli videolar, resimler, dosyalar ve sunumlar eklemenize olanak sağlıyor. Deneyim, Eğitim ve Özet kısımlarınıza ayrı ayrı resimler, videolar ve sunumlar ekleyerek yaptığınız işle ilgili örnekleri gösterip, sunumlarınızı paylaşabilirsiniz. Böylelikle vitrininizi canlı tutabilirsiniz.

 

-Profilinizdeki bölümleri istediğiniz gibi yönetin

Linkedin profilinizdeki bütün bölümleri istediğiniz gibi sıralama imkanını size sunuyor. Eğitim kısmınızı sürekleyip profilinizin en başına taşıyabilir veya istediğiniz herhangi bir bölümü ilk sıralara alabilirsiniz. Profilinizi düzenleme modunda istediğiniz kısmın sağ üst köşesinde beliren çift yönlü oka basılı tutup sürükleyerek istediğiniz bölgeye taşıyabilirsiniz.

 

linkedin deneyim ekleme

 

-Yeteneklerinizi Onaylatmaya Sunun

Eklediğiniz yeteneklerin ağınızdaki insanlar tarafından da onay verilmesi sizi güvenilirlik açısından garantiye alacaktır. Yeteneklerin yanındaki “+” işaretine basmanız onaylama için yeterli olacaktır. Eklediğiniz yeteneklerde aldığınız onay sayısına göre “gerçek oylamalarla” en iyi olduğunuz alanı görebilirsiniz. Bu yeteneklerde istediğiniz gibi ekleme ve çıkarma yapmak mümkün.

 

 

linkedin yetenek ve uzmanlıklar

 

-Linkedin profilinizi eksiksiz doldurun ve sıklıkla güncelleyin

Tamamlanmış bir profil sizin için çok önemli. Aramalar listelerinde öne çıkabilmek için profilinizi en ince detayına kadar doldurmanız size yardımcı olacaktır. Sertifikalarınızı, yeni deneyimlerinizi, aldığınız yeni başarıları kısacası hayatınız devam ederken kazandığınız tecrübeleri ve başarıları profilinizde güncellemeyi unutmayın. Buna fotoğrafınız da dahil, şu anki görünüşünüze benzer fotoğrafınız sizi tam fark edilir konuma getirecektir.

 

-Linkedin gruplarını en etkili şekilde kullanın

İlgi duyduğunuz alanla ilgili gruplara katılın. Grup üyeliklerinizi verimli ve aktif kullanmalı, seçici ve ilgi çekici içerikleri paylaşmalı, diğer kullanıcılarla etkileşimi arttırarak bilgi alışverişini sağlamalısınız. Çalıştığınız ya da çalışmayı düşündüğünüz, ilginizi çeken şirketleri aktif bir şekilde takip etmeli, gerekirse şirketin güncel çalışanları ve işverenleriyle de bağlantı kurmalısınız.

 

Asla kendiniz olmayı unutmayın, özgün olun. Bir kişiye ekleme isteği gönderirken hazır mesajı yollamak yerine ona nerde tanıştığınızı veya neden onunla bağlantı kurmak istediğinizi açıklayın, daha net sonuçlar alırsınız. Duyarlı olun, size gelen istekleri, mesajları veya size yöneltilen soruları en kısa zamanda yanıtlamak için özen gösterin. Unutmayın, paylaştıklarınızı herkes görebilir. Bu yüzden yazım kurallarına dikkat ederek ve nokta atış cevaplarla kendinizi en iyi şekilde temsil edin. Ve en önemlisi aldığınız yardımlarda, cevaplarda, önerilerde bir teşekkürü fazla görmeyin.