En Yakın Digiturk Bayileri Nasıl Bulunur

En Yakın Digiturk Bayileri Adres ve Telefonları Bul

Bulunduğunuz bölgede size en yakın Digiturk (Lig TV / beIN Sports) yetkili servislerin nerede olduklarını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Çevrenizdeki tüm yetkili satış merkezlerinin ve teknik servis bayilerinin haritalı adres ve telefonlarına en kolay ve güncel şekilde bulabilirsiniz.

Aşağıda bulunan telefon numarasını arayarak size en yakın Digiturk bayisine yönlenebilir veya almak istediğiniz birçok hizmeti telefon üzerinden halledebilirsiniz.

En yakın Digiturk bayisine ulaşmak için: 0 (216) 740 00 49

Güncel ve resmi Digiturk bayilerine yukarıdaki numarayı arayarak canlı destek alabilirsiniz. Digiturk paket ve kampanyalar, bayilerin çalışma saatleri, adresleri, telefonları ve daha birçok hizmet hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yönlendirmeleri tek tek geçmeniz halinde hızlı bir şekilde aradığınız hizmete ulaşabilirsiniz.

Yakınınızdaki tüm Digiturk noktalarının güncel adres, telefon ve diğer bilgilerine detaylı olarak online ulaşmak için Digitalturkiye web sitesinde bulunan Digiturk Bayileri ve Satış Noktaları sayfasından il ve ilçe şeklinde tüm iller listelenmektedir. Bulunduğunuz ili seçerek konumuza en yakın yetkili Digiturk bayisini hemen bulabilirsiniz.

Yukarıda bulunan telefon numarasını arayarak size en yakın Digiturk bayilerinin iletişim bilgilerine ulaşabilir ve bölgenizdeki Digiturk servisinde teknik servis ve arıza, fatura ödeme, kurulum ve aktivasyon, kart ve kutu iade, yeni abonelik ve iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz telefon üzerinden hızlıca arıza kaydı veya yeni abonelik talebi oluşturabilirsiniz.

Digitalturkiye web sitesi üzerinden Türkiye genelinde bulunan güncel tüm yetkili Digiturk hizmet yerlerine il filtreleme tablosunu kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Miras Sorgulama – Ne Kadar Miras Kaldı Hemen Öğren!

Bana Miras Kaldı Mı? Ne Kadar Miras Kaldığını Nasıl Öğrenebilirim? Mirasçılık Belgesi Nasıl Alınır? Miras Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet’in yeni hizmeti Miras Sorgulama ile tüm bu sorularınızın cevaplarını anında öğrenebileceksiniz.

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz aylarda yine bir e-devlet projesi olan Soy Ağacı Öğrenme hizmetiyle birçok kişi merakla sorgulama yapmış,  soy bilgisi hakkında bilgi almıştı. Hatta yoğunluk o kadar fazla olmuştu ki e-devlet sistemi uzun bir süre kitlenmiş, kısa süreliğine Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti durdurulmuştu. Bu yoğunluğun önüne geçebilmek için e-devlet sıralı sorgulama önlemi almış ve kitlenmenin önüne geçmişti. Her geçen gün online hizmetlerine bir yenisini ekleyen E-Devlet’in şimdiki yeni hizmeti Miras Öğrenme. Bu sayede size kalan mirasların sorgulamasını yapabilecek, mirasçılık belgenizi online alabileceksiniz.

E-Devlet’ten Miras Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı ve E-Devlet’in işbirliği ile miras öğrenme işleminizi online yapabilirsiniz. E-Devlet Miras Sorgulama sayfasına giriş yaptıktan sonra Veraset İlami Sorgulama başlığı altında bulunan Miras Bırakan TC Kimlik Numarası bölümünü doldurarak 1 dakika içerisinde sonucu görüntüleyebilirsiniz.

Mirasçılık Belgesi Nasıl Alınır?

Öncelerinde noterden başvuru formunu doldurarak Miras Bırakan Kişinin TC Kimlik numarası ile Mirasçılık Belgesi alınabiliyordu. Şimdi ise E-Devlet’in yeni hizmetiyle bu belgeyi online kolayca temin edebiliyorsunuz. Veraset İlami Sorgulama sayfasından Mirasçılık Belgenizi anında temin edebilirsiniz.

Miras Vergisi Oranları Nedir?

Miras çıkması durumunda Veraset ve İntikal Vergisini ödemeniz gerekiyor. 2018 miras vergi oranlarına göre 240.000 TL’ye kadar olan miraslarda yüzde 1 vergi ödemeniz gerekmektedir. Bu oran size kalan mirasa göre yüzde 10’a kadar çıkabiliyor.

Doğalgaz Faturası Yüksek Gelenler! Birlikte Düşürelim

Doğalgaz Faturası Yüksek Geldi Ne Yapmalıyım?

Doğalgaz Faturası Yüksek Gelenler! Az yakmanıza rağmen tüm mahallenin ısınma bedelini ödediğinizi hissediyorsanız bir yerde sıkıntı var demektir.  Doğalgaz faturanız çok yüksek geldiyse bunu düşürmenin yolları mevcut. Özellikle kış aylarında kombiden kaynaklı doğalgaz faturalarımız iyice yükselmekte. Belli başlı birkaç önlemle doğalgaz faturanızı düşürebilirsiniz. Aşağıdaki ipuçlarını gözden geçirerek  doğalgaz faturanızı daha ucuza getirebilirsiniz.

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

 • Yalıtım. Isı kaybının en önemli faktörlerinden biri evinizin yalıtım sistemidir. Kapı, pencere kenarları, duvarların dışarıdan soğuğu geçirme oranı evinizin bir o kadar üşümesi demektir. Ev ne kadar soğuk olursa o kadar çok doğalgaz yakarız. Buda faturamızın kabarmasına sebep olur.  Binanızın dış cephe yalıtımını yaptırmak, pencere kenarlarının soğuğu geçirmediğinden emin olmak ev içi sıcaklığını büyük oranda etkileyecektir.
 • Pencere ve Kapılar. Pencereleriniz çok eski ve tek camlıysa biran önce değiştirmek sizin için güzel bir hamle olacaktır. Yeni nesil çift camlı PVC camlar ısı yalıtımını çok çok etkilemekte. Belki bir dönem için pencerelerinizi değiştirmek bütçenizi zorlayacaktır ama geleceğe yönelik çok güzel bir yatırım olacaktır. Doğalgaz faturanızda yüzde 20’ye yakın tasarruf sağlayacaktır.
 • Petekleri Verimli Kullanma. Peteklerden en üst seviye performans almak cebinizi koruyacaktır. Evinizin ısısını sağlayan kalorifer peteklerin önünü koltuk, eşya gibi ev eşyalarıyla kapatmamanız gerekmektedir. Yine uzun perdelerle peteğin önünü kapatmanız da ısının eve etkili bir şekilde dağılmasını engelleyecektir. Kalorifer petek temizliği çok önemlidir. Kombi-petek bakımını lütfen ekstra bir maliyet olarak görmeden her sene düzenli olarak yaptırın. Senede bir defaya mahsus vereceğiniz bu ücret peteklerinizin en üst performansta çalışmasını, her noktasının ısınmasını sağlayacaktır.
 • Isı Yalıtım Levhaları. Evinizin en buz olduğu noktalardan birisi de kalorifer peteklerinizin tam arkasıdır. Bu noktalara soğuk geçirmez yalıtım levhaları yerleştirmeniz peteğinizi yormadan evi daha hızlı ısıtmasını sağlayacaktır. Size en yakın nalburdan bu levhaları uygun fiyata temin edebilirsiniz. Radyatörlerin arkasına ek olarak evinizin soğuk olan duvarları varsa da bu noktalar içinde etkili bir yalıtım olacaktır.

Yukarda bahsedilen 4 maddeyi uygulamanız durumunda doğalgaz faturanızda ciddi oranda tasarruf sağlarsınız. Bu maddelere ek olarak Kombinizi tamamen kapatmak yerine düşük ısılarda sürekli çalışması doğalgaz faturanızı daha azaltacaktır. Kombinizi kapattığınızda tamamen soğuyan ev ve eşyalarınızı tekrardan ısıtmak daha masraflı olacaktır.

Doğalgaz Faturası Yorumları ve Tavsiyeleri

Ve en önemlisi sizlerin bu konudaki tecrübeleri, yorumları ve tavsiyeleri. Doğalgaz faturanız ne kadar geliyor?, Ne gibi yöntemler kullanarak doğalgaz faturanızı düşürdünüz?, Yanlış gelen doğalgaz faturasını nasıl hallettiniz?, Doğalgaz faturasını düşürme yolları sizce nedir?, Doğalgaz faturası nasıl daha ucuz gelir?

Doğalgaz faturası çok yüksek gelenler için bu konulardaki yorum ve tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen! Sizlerin paylaşım ve önerileriyle birçok kişi sorunlarına çözüm bulabilir, faturasını daha ucuza getirebilir.

En İyi 3 HD Uydu Alıcı Tavsiyesi

HD Uydu alıcılarında bir çok markayı incelemiş ve deneyimlemiş, sektörde bilgi sahibi biri olarak sizlere En İyi 3 HD Uydu Alıcısını ve fiyatlarını listeledim. Uydu alıcısı satın almadan önce bütçenize uygun fiyat/performans bakımından en iyi kararı vermenizde size rehberlik edecektir. Teknoloji geliştikçe HD Uydu alıcılarınında kalite ve performansı artmakta. Görüntü ve ses kalitesinin düşük olduğu büyük uydu alıcıları yerini son teknoloji Mini HD Uydu Alıcılarına bıraktı. İşten eve yorgun gelip uzandığımızda, boş zamanlarımızda, maçların, filmlerin, dizilerin keyfini sevdiklerimizle birlikte çıkardığımız televizyonu kaliteli izlemek herkesin hakkı.

1)HUMAX HD Nano Free

Listenin en iyisi olan bu tasarım harikası mini hd uydu alıcısı tam bir performans canavarı. HUMAX dünyanın 1 numaralı üreticilerinden biri olarak kalite farkını ortaya koyuyor. Çalışanlarının yarısını AR-GE ekibinden oluşturan Humax, sektöre her zaman liderlik etmiştir. Arıza oranı en düşük, stabil çalışan uydu alıcıları üretir. Zaten Türkiye’de de D-Smart ve Digiturk’ün en kaliteli kutularının üretimini yine bu marka yapmıştır.

 

Gelelim Özelliklerine;

 • Görüntü ve Ses kalitesi tek kelimeyle mükemmel. Özellikle mini hd uydu alıcılarında diğer markalarla karşılaştırılamaz bile
 • Kanal geçişleri oldukça hızlı ve kurulumu kolay
 • Isınma problemi yok
 • Düşük enerji tüketimiyle de cebinizi düşünüyor

HUMAX Türkiye ana distribütöründe fiyatı 189 TL ve Humax’a göre oldukça makul bir fiyat. Doların bir hayli yüksek olduğu bu dönemde indirimli halini kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Ürünü incelemek isteyenler için: HUMAX HD Nano Free

2)Next Minix HD Black 2

Next NexStar Türkiye’de birçok ailenin tercih ettiği markalardan biri. Minix HD Black 2 ürünüde çok satanlar arasında. Kanal değiştirme, kanal taşıma ve menü kullanımında; kullanıcıyı sade ve anlaşılır arayüzüyle sonuca ulaştırmayı her daim başarmıştır. İnternette en uygun 124 TL satış fiyatı gözükmekte.

 

 

Özelliklerine Bakarsak;

 • Tak çalıştır pratikliğinde kutudan çıkıyor. Ailenizin bütün bireyleri rahatlıkla kullanabilir
 • Görüntü kalitesi oldukça iyi
 • TV arkasına takılıyor ve gözükmüyor. Kumandası ile hem TV’yi hemde uydu alıcınızı kontrol edebiliyorsunuz
 • Kanal geçişleri ve ısınmada hafif aksaklıkları olsada yine de ideal bir performans gösteriyor

Ürünü incelemek isteyenler için: Next Minix HD Black 2

3)Magbox Best HD

Listemizin son tavsiyesi Magbox Best HD Uydu alıcısı. Sonuncusu diye kötüsü olarak algılamayın lütfen her bütçeye uygun tavsiyeleri paylaşıyorum. 59 TL’lik satış fiyatı ve performansıyla bu listede bulunmayı sonuna kadar hak ediyor. Next&Nexstar’ın üretimi olan bu ürün daha uygun fiyat arayanlar için ideal bir tercih.

 

 

Gelelim Özelliklerine;

 • USB çıkışı sayesinde resim, video ve müziklerinizi bağlayabiliyorsunuz
 • Kanal yedekleme ve geri yükleme özelliği bulunmakta
 • Ücretine göre görüntü performansı başarılı

Ürünü incelemek isteyenler için: Magbox Best HD Uydu Alıcısı

Şimdiden Herkese İyi Seyirler Dilerim

İstanbul’da Bulunan Macera Parkları ve Fiyatları

Macera Parkı Nedir ?

Yeni trend macera parkları doğayla iç içe adrenalin ve eğlenceli dakikalar sunuyor. Birbirinden farklı parkurlarıyla her yaşa hitap eden maceraparkları hafızadan silinmeyecek dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Ağaçtan ağaca kurulan farklı zorlukta parkurlar son derece güvenli bağlamalarla vücudunuzdaki yüzlerce kasınızı çalıştırıyor. Maceraparkları sizlere bu Survivor havasındaki parkurların yanında; ATV ile Motor Safari, Paintball, At Binme, Okçuluk gibi etkinlikleri de sağlıyor. Toplantı salonu, Restaurant gibi olanaklarıyla da Kurumsal Şirketlere de yönelik doğanın içinde tam motivasyonlu imkanlar sağlıyor.

>>Macera Park Detaylı Aktivite ve Fiyat Listesi & Giriş Ücretleri için Tıklayınız<<

Aileler, Özel Günler, Kutlamalar, Eğitim, Okul gezileri, doğum günleri, kurumsal toplantılar ve tanıtım organizasyonları için de bire bir olan Macera Parkları insanları sportif faaliyetlerle hem zihinlerini hem de kendilerini geliştirmeleri için olanak sağlıyor. Şehrin stresinden karmaşasından uzaklaşarak, doğa ile uyum içinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatını MaceraParklar’da yaşayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimlerde parkurların nasıl ve ne kadar eğlenceli olduğunu görebilirsiniz.

macerapark

maceraparkmaceraparkmaco4

Macera Parkı Aktivitileri Nelerdir ?

Paintball, Tırmanma Duvarı, Dev Salıncak, Okçuluk, Gökyüzüne Merdiven, Binicilik, Oryantiring, ATV ile Motor Safari, Yüksek İp Parkuru, Zip Line gibi birbirinden farklı imkanlardan yararlanabilirsiniz. Her yaştan insana hitap eden Maceraparkları eğlence, kişisel gelişim, adrenalin, sağlık, huzuru bir araya getiriyor.

Macera Parkı Fiyatları Nedir ?

İstanbul’un farklı bölgelerinde bulunan maceraparkların fiyatları sundukları imkanlar ve isteklerinizin çeşitliliğine göre değişmekte. Her bir parkur, etkinlik ayrı ayrı ücretlendirmelere sahip olup paket şeklinde de fiyatlandırmalara sahipler. Ortalama 40 TL ile 150 TL arasında fiyatlara sahip maceraparkları çok farklı imkanlar sunuyorlar. Kimisi çok büyük bir alanda birden çok parkur, etkinlik sunarken kimisi sadece ip parkurları sunuyor. Ayrıntılı fiyat bilgilendirmeleri için aşağıda bulunan rehberden internet sitelerine girerek hem maceraparkın fotoğraflarını, parkurlarını görebilir hem de fiyatlar ve servisleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Bulunan Macera Parkları

İstanbul’un farklı bölgelerinde bulunan maceraparkları büyüklükleri ve etkinlikleriyle farklılıklar göstermekte. Aşağıda maceraparklarıyla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İncekum Macera Park

Türkiye’nin en uzun Maceraparkı olma özelliğini taşıyan İncekum Macerapark  177 dönümlük bir arazide doğaya ve ekosisteme saygılı ağaçlara zarar vermeden inşa edilmiştir. Parkın içerisinde adrenalini hissederek heyecan dolu anlar yaşayacağınız farklı zorluk seviyelerindeki parkurlarda 49  farklı oyun bulunmaktadır. Parkur Oyunlarının yanı sıra Piknik Alanı, Kamp Alanı, Paintball, ATV Safari, At Binme, Okçuluk gibi etkinlikleri de sizlere sunuyor. Oturma yerlerinin deniz manzarası insanı adeta büyülüyor. Ayrıca İncekum Macera Parkı’na ait kendi plajı da var.

İncekum Macera Park İletişim Bilgileri

Adres: Karakiraz Köyü İncekum Mesire Alanı, 34482 Şile/İstanbul

Telefon: 0(212) 485 00 75 – 0(532) 367 74 26 – 0(532) 367 74 15

Web Sitesi: http://macerapark.com/

Forestanbul Macera Park

65.000 m² alanı ile Türkiye’nin en büyük orman içi macera, dinlenme, etkinlik ve eğlence merkezi olan Forestanbul, hem zengin içeriği hem de işletme modeli ve profesyonelliği sayesinde ziyaretçilerine şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunmaktadır.

İstanbul’un en önemli eksiklerinden birisi olan açık alan etkinlik ihtiyacını karşılayıp her yaş grubundan insanların gün boyu kaliteli vakit geçirebileceği bir yer olarak hizmet veren macera şehri Forestanbul’da, bireysel misafirlerin yanı sıra gruplara ve şirketlere de çok alternatifli hizmetler sunulmakta, özel gün programları hazırlanmaktadır.

Forestanbul Macera Park İletişim Bilgileri

Adres: Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi, Çiftalan Kemerburgaz Yolu Kurt Kemeri Mesire Alanı, Kemerburgaz – Eyüp / İstanbul

Telefon: 0542 740 0 740

Web Sitesi: http://forestanbul.com/

Xtrem Aventures İstanbul Macera Parkı

Xtrem Aventures Istanbul, 8000 m2’lik ormanlık alanda doğumgünü partileri, kurumsal etkinlikler, okul grupları ve atölyeler gibi gruplar için benzersiz bir deneyim sunuyor. Birbirinden farklı aktivitelerinin yanı sıra 6-14 yaş aralığı için yaz okulu imkanı da sunuyor. Eğlenerek öğrenmeyle çocuklara unutulmaz bir deneyim sunuyor. The Zone Adventures yaz okulunda gün boyu keyifli aktivitelerle çocuğunuzun hem fiziksel hem de zihinsel yetenekleri gelişiyor.

Xtrem Aventures İstanbul Macera Park İletişim Bilgileri

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cd. Maslak / Sarıyer Uniq İstanbul Kültür Merkezi, İstanbul, 34396

Telefon: (0212) 328 2850

Web Sitesi: http://www.xtremaventures-istanbul.com.tr/

Servislerle ilgili ayrıntılı bilgileri sitede bulabilirsiniz.

HighDosePark Macera Parkı

Kartal’da bulunan HighDosePark Macera Parkı ağaçların arasında, doğayla baş başa, Anadolu yakasında bulunuyor.

Mis gibi toprak ve çam ağacı kokuları eşliğinde, dünyanın yukarı kayan tek Zip Line deneyimini yaşatan maceraparkı parkurlarıyla katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

HighDosePark Macera Park İletişim Bilgileri:

Adres: Uğur Mumcu Mahallesi Samandıra Caddesi, Aydos Ormanı 3.Kapı 34882, Yakacik-Kartal / İstanbul

Telefon: 0531 203 23 22

Web Sitesi: http://highdosepark.com/

Şehr-iMacera Macera Parkı

Haliç’te çocuğunuz temiz hava alırken, siz ister Balat’ta dar sokakları gezin ister Pera’da tarihi koklayın isterseniz Galata’dan İstanbul’u seyredin. Hatta alın yanınıza eşinizi, çocuğunuzu ya da bir dostunuzu, Salacak’ta sallana sallana Kız Kulesi’ni seyredin ya da Rumeli Hisarı’na çıkıp çayınızı için. İstanbul macerasını yaşamak isteyen 4 yaş ve üzeri herkes Şehr-i Macera’yı çok sevecek.

Şehrimacera Macera Park İletişim Bilgileri:

Adres: Metrobüs Zeytinburnu Durağı Yanı, Çırpıcı Parkı, Osmaniye Mahallesi Çırpıcı Koşuyolu Sokak No:7/4, Bakırköy/İstanbul

Telefon: 0541 740 0 740

Web sitesi: http://sehrimacera.com/

Elektrik Faturanızı Azaltmanın Yolları

indirimli elektrikten faydalanma

Elektrik faturanızı düşürebilmeniz için Enerji firmanızı değiştirebilirsiniz. Elektrik firmanızı artık kendiniz seçebiliyorsunuz. Serbest Tüketici koşulunu sağlıyorsanız elektriğinizi istediğiniz şirketten, istediğiniz fiyata alabilme seçeneğine sahipsiniz.  Şuan için devletin belirlemiş olduğu Serbest Tüketici olma kriteri yaklaşık olarak aylık 80 TL gibi bir tutara denk geliyor. İlerleyen yıllarda bu miktarın iyice düşmesi bekleniyor. Tüketiciye kendi firmasını seçme hakkının doğması elektrik firmaları arasında rekabeti de beraberinde getirdi. Bu sayede sizlerde enerji firmalarının yaptığı kampanyalardan yararlanarak daha uygun fiyata elektrik kullanabilirsiniz.

Elektrik faturanızı taşıma süreciyle ilgili soruları tek tek başlıklar halinde inceleyelim:

Serbest Tüketici Kimdir ?

Serbest Tüketici, elektrik tedarikçisini seçme hakkına sahip gerçek veya tüzel kişidir. Serbest Tüketici olmak için, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenen yıllık 4.500 kWh’dan daha fazla elektrik enerjisi tüketiminde bulunmak gerekmektedir. Bu miktar aylık ortalama 80 TL elektrik faturası ödemek anlamına gelir. Aylık ortalama 80 TL ve üstü elektrik faturası ödeyen herkes “Serbest Tüketici” sayılmaktadır.

 

Elektriği Nasıl Ucuza Alabilirim?

Enerji firmaları sizlere birbirinden farklı indirim ve kampanyalar düzenlemekte. Kurumunuzun elektrik tüketimine göre indirim oranı ve kampanya belirlenir. Bu indirim oranını içeren sözleşmenin yürürlüğe girdiği günden itibaren mevcut tarifeleriniz üzerinden anlaşmış olduğunuz indirim oranı kadar indirimli fiyattan elektrik almaya başlarsınız. Dolayısıyla elektrik aboneliğinizi taşıdığınız andan itibaren, elektrik birim fiyatlarınız düşer, fatura toplamınız azalır,  üretim maliyetleriniz düşer ve karlılığınız artar.

Neden Risk Yok?

Elektrik aboneliğinizi taşıdığınız anda herhangi bir altyapı yatırımı veya tesisat değişikliği yapmanıza gerek olmayacaktır. Tedarikçi değişimi, devlet kurumları ve dağıtıcı şirketler nezdinde yapılacağından geçiş döneminde ve sonrasında herhangi bir teknik sorun yaşanma riski yoktur. Gerçekleştireceğiniz tüm işlemler %100 devlet güvencesi altındadır. Milyarlarca dolara yaklaşan yatırımlarıyla dev enerji firmaları olağanüstü bir durum olmadığı sürece elektriğinizi her daim sağlayacaktır.  Sizi yanıltacak ve elektrik maliyetlerinizi artıracak herhangi bir değişiklik yapmaz, güvenilir bir kaynaktan elektrik almanın rahatlığını yaşarsınız. Faturanızda sürpriz ile karşılaşmazsınız.

Elektriğin Kalitesinde Herhangi Bir Değişiklik Olucak Mı?

Elektrik kalitesinde hiçbir değişiklik olmadan kullanımınıza kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Farklı Firmadan Elektrik Almaya Başlamak İçin Teknik Olarak (hat, trafo, sayaç vb..) Bir Değişiklik Yapılmasına Gerek Var Mı?

Hayır, teknik olarak hiçbir değişiklik yapılmasına gerek yoktur. Bu nedenle elektrik tedariğinizin kesintiye uğrama riski de yoktur.

Faturayı Kim Kesecek, Ödeme Seçenekleri Nasıl Olucak?

Elektrik faturanız geçiş yaptığınız firma tarafından kesilecektir ve anlaşma dahilinde belirtilen fiyatlar ve ödeme koşulları geçerli olucaktır. Ödeme seçenekleriniz; anlaşmalı olduğu bankalar ve ödeme noktalarından yapılabilecek. Otomatik ödeme seçenekleri veya önceden ödediğiniz yöntemlerle faturalarınızı ödemeye devam edebileceksiniz.

Tarifeler ve Fiyat Değişiklikleri Anlaşmamıza Ne Şekilde Yansıyacak?

Elektrik tarifeleri, üçer aylık dönemlerde EPDK tarafından belirlenmekte ve yayınlanmaktadır. Tüketicinin birim fiyatı mevcut tarifesi üzerinden yapılacak indirim sonrası oluşmaktadır. Mevcut tarifedeki fiyat değişiklikleri serbest tüketici ile yapılan aktif elektrik enerjisi satış sözleşmesinde belirtilen oranlarda birim fiyata yansıtılmaktadır. Tarifelerin değişmesi durumunda mevcut indirim oranı ile yeni tarife üzerinden birim fiyatınız belirlenecektir. Böylece her durumda avantajınız devam edecektir.

İndirimli Elektrikten Yararlanmak ve Bilgi Almak için tıklayın.

Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

TEDTalks Videoları İle Ufkunuzu Genişletin

TedTalks her iki yılda bir Kaliforniya’da düzenlenen bir konferans. Birbirinden zeki ve alanında en iyisi olarak bahsedilen kişilerin sunumları gerçekten izlemeye değer. Sunumların süreleri değişmekte fakat genel olarak baktığınızda en fazla 20 dakikalık videolar var. Yemeğinizi yerken veya boş vakitlerinizde 5 – 10 dakikalık bu sunumları zevkle izleyebilirsiniz. Sunumları izlerken size çok farklı görüş açıları kattığını fazlasıyla hissedeceksiniz. İlk olarak en çok izlenenler sırasıyla başlamanızı tavsiye ederim.  Videoları türkçe altyazılı izleme imkanınız da var.

Aşağıda paylaştığım başlıklardan merakınızı çeken herhangi birine tıklayıp 5 dakikanızı ayırın. TEDTalks’un ne kadar değerli bir kaynak olduğunu görüceksiniz.

Bugüne Kadar En Çok İzlenen 5 TED Talks Videosu

1) Ken Robinson diyor ki; “Okullar yaratıcılığı öldürüyor.” – 35.558.743 izlenme

2) Amy Cuddy; “Vücut dilin benliğini şekillendiriyor.” – 28.925.787 izlenme

3) Simon Sinek; “Mükemmel liderler bir harekete nasıl ilham verirler.” – 24.296.048 izlenme

4) Brene Brown; “Kırılganlığın gücü.” – 22.058.653 izlenme

5) Jill Bolte Taylor’a inen müthiş içgörü darbesi – 17.999.361 izlenme

Linkedin Profilinizi Etkili Kullanma Yöntemleri

linkedin profil

2003 yılında kurulan, 380 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya erişen Linkedin, profesyoneller için kurulmuş en popüler sosyal network.  Profesyonel işverenleri, çalışanları, iş ve staj arayanları bir araya getiren oldukça donanımlı ve verimli bir ağ. Kullanıcı hesabınızda; öğrenim hayatınızı, elde ettiğiniz başarıları, iş ve çalışma tecrübelerinizi, hobilerinizi ve birçok bilgiyi istediğiniz dilde sergiliyebiliyorsunuz. Bir anlamda sosyal CV’nizi oluşturmuş oluyorsunuz. Linkedin’i en etkili şekilde kullanabilmek için aşağıda bulunan adımları uygulamanız sizi ön plana çıkartacaktır.

 

-Profil URL’nizi özelleştirin

Kişisel profil linkinizi özelliştirerek sayfanızı paylaşmayı daha kolaylaştırın ve profesyonel görünmesini sağlayın. Karmaşık onlarca rakam ve harften oluşan linkin yerine, “http://www.linkedin.com/in/adınızsoyadınız” şeklinde oluşturduğunuz linkiniz çok daha güzel ve temiz bir görünüm sağlayacaktır.

URL’nizi özelleştirmek için profil fotoğrafınızın hemen altında bulunan linkinizin yanındaki ayarlar butonuna bastıktan sonra açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Genel profil URL’niz” kısmındaki linkinizin yanındaki kaleme tıklayarak kendi URL’nizi oluşturabilirsiniz.

 

linkedin profil düzenleme

 

-Linkedin profilinize arka plan fotoğrafı yükleyin

Linkedin, profil sayfanızın görselini güzelleştirmek için size arka plan fotoğrafı ekleme seçeneği sunuyor. Özel şirketler açılış konuşmalarından ya da yönetim kurulu toplantılarından fotoğraflarla bu kısmı renklendiriyor. Kişisel olarak topluluk ya da özel bir aktivite de bulunduğunuz fotoğraflarla bu kısmı canlandırabilirsiniz. Unutmayın, profesyonel bir networkte CV’nizi sunuyorsunuz. Seçiceğiniz fotoğraflarda özen göstermeye dikkat edin.

Linkedin arka plan fotoğrafınızı yüklemek için profilinizin hemen üstünde bulunan “Arka plan fotoğrafı ekle” kısayolunu kullanabilirsiniz.

 

-Websiteleriniz veya kişisel bloglarınıza görsel link yerleştirin, bulunmanızı kolaylaştırın

Ulaşılabilirliği ve bilinirliği arttırabilmek için profilinizi mutlaka sosyal medya üyeliklerinizde ve hesaplarınızda yayınlamalısınız. Kişisel websiteniz ya da blogunuz varsa aşağıdaki linke tıkladığınızda açılan kodları sayfanıza ekleyerek Linkedin profilinizin tanıtımını yapabilir ve profesyonel ağınızı büyütebilirsiniz. Üstelik Linkedin size farklı dizaynlar sunuyor, beğendiğiniz görseli seçebilirsiniz.

https://www.linkedin.com/profile/profile-badges?goback=

 

-Profilinizi Aramalarda en uygun yere getirin

Arama yapıldığında bulunmak istediğiniz kelimeler için Linkedin hesabınızda uygun kısımlara eklemeler yapın. Başlığınıza ya da özetinize eklediğiniz anahtar kelimeler sizi bulmalarında daha etkin bir rol üstlenecektir. Örneğin; web designer olarak kendinizi ön plana çıkarmak istiyorsunuz. Özet kısmınızda bundan bahsederek, başlığınıza “Web Designer” yazmanız, yetenekler kısmına eklediğiniz bu alandaki özelliklerle sizi bu aramalarda öne çıkartacaktır.

 

-İş örneklerinizi, tecrübelerinizi gösterin

Linkedin size tecrübelerinizin altına çeşitli videolar, resimler, dosyalar ve sunumlar eklemenize olanak sağlıyor. Deneyim, Eğitim ve Özet kısımlarınıza ayrı ayrı resimler, videolar ve sunumlar ekleyerek yaptığınız işle ilgili örnekleri gösterip, sunumlarınızı paylaşabilirsiniz. Böylelikle vitrininizi canlı tutabilirsiniz.

 

-Profilinizdeki bölümleri istediğiniz gibi yönetin

Linkedin profilinizdeki bütün bölümleri istediğiniz gibi sıralama imkanını size sunuyor. Eğitim kısmınızı sürekleyip profilinizin en başına taşıyabilir veya istediğiniz herhangi bir bölümü ilk sıralara alabilirsiniz. Profilinizi düzenleme modunda istediğiniz kısmın sağ üst köşesinde beliren çift yönlü oka basılı tutup sürükleyerek istediğiniz bölgeye taşıyabilirsiniz.

 

linkedin deneyim ekleme

 

-Yeteneklerinizi Onaylatmaya Sunun

Eklediğiniz yeteneklerin ağınızdaki insanlar tarafından da onay verilmesi sizi güvenilirlik açısından garantiye alacaktır. Yeteneklerin yanındaki “+” işaretine basmanız onaylama için yeterli olacaktır. Eklediğiniz yeteneklerde aldığınız onay sayısına göre “gerçek oylamalarla” en iyi olduğunuz alanı görebilirsiniz. Bu yeteneklerde istediğiniz gibi ekleme ve çıkarma yapmak mümkün.

 

 

linkedin yetenek ve uzmanlıklar

 

-Linkedin profilinizi eksiksiz doldurun ve sıklıkla güncelleyin

Tamamlanmış bir profil sizin için çok önemli. Aramalar listelerinde öne çıkabilmek için profilinizi en ince detayına kadar doldurmanız size yardımcı olacaktır. Sertifikalarınızı, yeni deneyimlerinizi, aldığınız yeni başarıları kısacası hayatınız devam ederken kazandığınız tecrübeleri ve başarıları profilinizde güncellemeyi unutmayın. Buna fotoğrafınız da dahil, şu anki görünüşünüze benzer fotoğrafınız sizi tam fark edilir konuma getirecektir.

 

-Linkedin gruplarını en etkili şekilde kullanın

İlgi duyduğunuz alanla ilgili gruplara katılın. Grup üyeliklerinizi verimli ve aktif kullanmalı, seçici ve ilgi çekici içerikleri paylaşmalı, diğer kullanıcılarla etkileşimi arttırarak bilgi alışverişini sağlamalısınız. Çalıştığınız ya da çalışmayı düşündüğünüz, ilginizi çeken şirketleri aktif bir şekilde takip etmeli, gerekirse şirketin güncel çalışanları ve işverenleriyle de bağlantı kurmalısınız.

 

Asla kendiniz olmayı unutmayın, özgün olun. Bir kişiye ekleme isteği gönderirken hazır mesajı yollamak yerine ona nerde tanıştığınızı veya neden onunla bağlantı kurmak istediğinizi açıklayın, daha net sonuçlar alırsınız. Duyarlı olun, size gelen istekleri, mesajları veya size yöneltilen soruları en kısa zamanda yanıtlamak için özen gösterin. Unutmayın, paylaştıklarınızı herkes görebilir. Bu yüzden yazım kurallarına dikkat ederek ve nokta atış cevaplarla kendinizi en iyi şekilde temsil edin. Ve en önemlisi aldığınız yardımlarda, cevaplarda, önerilerde bir teşekkürü fazla görmeyin.